lahev_ryzlink_rynsky_2019_bila_etiketa

Ryzlink rýnský

kabinetní víno

2019

polosladké

Trať Hintertály

Senzorika

Víno žlutozelené barvy a vysoké viskozity. Vůně je středně intenzivní připomínající lipový květ, citronovou kůru a hrozny. Chuť je intenzivní, ovocně-kořenitá doplněná broskví a pomelem. Vyvážený poměr mezi kyselinkou a zbytkovým cukrem tvoří u tohoto vína skvělý a dlouhotrvající závěr.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Kuřecí s medovo-hořčičnou omáčkou a pečenými plackami

225 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
22,90 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
10,00 %
Bezcukerný extrakt
20,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly záměrně sbírány tak, aby bylo dosaženo vysoké kyseliny v kombinaci s nižším alkoholem a lehkým zbytkovým cukrem. Po kvašení se víno vyjímalo svou svěžestí a strukturou a lahvováno pod šroubový uzávěr pro zachování těchto senzorických vlastností.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky