lahev_ryzlink_rynsky_2019_bila_etiketa

Ryzlink rýnský

2019 / kabinetní víno, polosladké

Trať Hintertály

Senzorika

Víno žlutozelené barvy a vysoké viskozity. Vůně je středně intenzivní připomínající lipový květ, citronovou kůru a hrozny. Chuť je intenzivní, ovocně-kořenitá doplněná broskví a pomelem. Vyvážený poměr mezi kyselinkou a zbytkovým cukrem tvoří u tohoto vína skvělý a dlouhotrvající závěr.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Kuřecí s medovo-hořčičnou omáčkou a pečenými plackami

225 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
22,90 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
10,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
20,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly záměrně sbírány tak, aby bylo dosaženo vysoké kyseliny v kombinaci s nižším alkoholem a lehkým zbytkovým cukrem. Po kvašení se víno vyjímalo svou svěžestí a strukturou a lahvováno pod šroubový uzávěr pro zachování těchto senzorických vlastností.

Slovo technologa

Zjevně patrná inspirace víny Ryzlinku rýnského ze světových oblastí. Cukr, kyselina, nižší alkohol a mineralita předjímají dlouhou životnost tohoto vína.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky