lahev_Palava_kremova_etiketa

Pálava

2020 / výběr z hroznů, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy se zlatavým viskózním okrajem. Vůně ohromí intenzivní tramínovo-muškátovou linkou doprovázenou kompotovanými mandarinkami a exotickým ovocem. Intenzivní chuť zaujme skvělým poměrem cukr-kyselina a nádhernou stavbou. Dlouhá dochuť pak nabídne směs kompotovaného ovoce a dlouhotrvající kyseliny vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Kuře na másle a citronovém pepři s rýží

315 Kč

95 b zlata 04_Prague Premium Gold

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
7,10 g/l
Kyseliny
6,00 g/l
Alkohol
13,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
18,70 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny, ze kterých pochází toto víno se urodili v mladé vinici na viniční trati Hintertály. Byly sbírány ve více dnech, aby následná kupáž přinesla nejlepší poměr ovocitosti, cukru a kyselin. Po krátké maceraci a šetrném lisování bylo zakvašeno vlastní kulturou kvasinek. Po několikaměsíčním zrání na jemných kalech bylo doškoleno a lahvováno.

Slovo technologa

Jedno z nepřehlédnutelných vín našeho vinařství, tentokrát v suché variantě. Krásná ukázka toho, že Pálava je na Hintertálech opravdu doma.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky