sablona_lahev_bila_Palava_2020

Pálava

2020 / výběr z hroznů, suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Víno žlutozlaté barvy s nazelenalým okrajem. Středně intenzivní vůně kombinuje dominantní tóny přezrálých citrusů s jemnou květinovou linkou. Chuť je robustní s dobře vyváženým poměrem cukr-kyselina a dominantním kořenitým projevem. Dochuť je dlouhá s jemně štiplavou kyselinou a hřejivým závěrem.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Thajské kuřecí soté s jasmínovou rýží

280 Kč

KV-zlata stribrna 2976324682 Prague Wine Trophy Premium Gold MedalPrague Wine Trophy Premium Gold Medal

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
6,50 g/l
Kyseliny
6,70 g/l
Alkohol
13,00 % obj.
Bezcukerný extrakt
21,90 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny byly sklizeny ručně 20. 10. 2020. Po maceraci a šetrném lisování proběhla fermentace čistě v nerezovém tanku a následné zrání na kvasničních kalech dodalo vínu strukturu.

Slovo technologa

Krásná Pálava z východně orientovaného svahu vinice Pod Reistnou.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky