lahev_Neuburske_mzv_2020_bila_etiketa

Neuburské

moravské zemské víno

2020

suché

-

Senzorika

Zlatožlutá barva se zlatavým okrajem a vysokou viskozitou. Středně intenzivní květinová vůně. Chuť je šťavnatá s dominující květinovou linkou a prašnou, až skořicovou dochutí. Závěr je velmi dlouhý s kyselo-kořenitou dochutí.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Rizoto

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny pochází z několika málo řádku ze staré výsadby viniční trati "Knížecí vyhlídka". Sklizeň proběhla ručně a následovalo 12 hodinové ležení v lisu. Fermentace proběhla za pomoci vlastních kvasinek a po roce v nerezovém tanku bylo víno lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Klasické víno této staré odrůdy. Neutrálnější projev doprovodí během celého večera, aniž by "neuburg" své konzumenty unavil

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Vstupenky a dárky