lahev_Neuburske_mzv_2020_bila_etiketa

Neuburské

2020 / moravské zemské víno, suché

Trať Knížecí vyhlídka

Senzorika

Zlatožlutá barva se zlatavým okrajem a vysokou viskozitou. Středně intenzivní květinová vůně. Chuť je šťavnatá s dominující květinovou linkou a prašnou, až skořicovou dochutí. Závěr je velmi dlouhý s kyselo-kořenitou dochutí.

Doporučená archivace

1 – 3 roky

Párovaní

Rizoto

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
11,50 % obj.

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z několika málo řádku ze staré výsadby viniční trati "Knížecí vyhlídka". Sklizeň proběhla ručně a následovalo 12 hodinové ležení v lisu. Fermentace proběhla za pomoci vlastních kvasinek a po roce v nerezovém tanku bylo víno lahvováno pod šroubový uzávěr.

Slovo technologa

Klasické víno této staré odrůdy. Neutrálnější projev doprovodí během celého večera, aniž by "neuburg" své konzumenty unavil

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky