lahev_Neuburske_mzv_2020_bila_etiketa

Neuburské

moravské zemské víno

2020

suché

-

Senzorika

Zlatožlutá barva se zlatavým okrajem a vysokou viskozitou. Středně intenzivní květinová vůně. Chuť je šťavnatá s dominující květinovou linkou a prašnou, až skořicovou dochutí. Závěr je velmi dlouhý s kyselo-kořenitou dochutí.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Rizoto

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,80 g/l
Alkohol
11,50 %

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází z několika málo řádku ze staré výsadby viniční trati "Knížecí vyhlídka". Sklizeň proběhla ručně a následovalo 12 hodinové ležení v lisu. Fermentace proběhla za pomoci vlastních kvasinek a po roce v nerezovém tanku bylo víno lahvováno pod šroubový uzávěr.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky