muller_thurgau_20173

Müller Thurgau

moravské zemské víno

2017

suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Žlutá barva s okrajem barvy bílého zlata. Vůně je středně intenzivní, odrůdová, muškátovo-citrusová. Chuť je díky nižšímu alkoholu lehká, svěží s vyšší kyselinou a vybízí k dalšímu napití. Víno je příjemně pitelné a neunavuje ani při delší konzumaci.

Doporučená archivace

1–3 roky

Párování

Přírodní kuřecí plátek na zelenině s omáčkou z francouzské hořčice

190 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
6,00 g/l
Alkohol
10,50 %

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Müller Thurgau byl ručně sklizen na trati Pod Reistnou. Tato trať dává vínu lehkou muškátovou aromatiku, příjemné tělo a skvělou pitelnost. Víno zrálo v nerezovém tanku tak, aby vynikla svěžest a aromatika odrůdy.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky