Frankovka2017

Frankovka

2017 / pozdní sběr, suché

Trať Pod Reistnou

Senzorika

Rubínová barva s cihlovým okrajem. Ve vůni se objevují višně včetně višňové pecky, kompotované jahody a hřebíček. Chuť je středně plná s harmonickou tříslovinou a dlouhým hřejivým závěrem.

Doporučená archivace

1 – 7 let

Párovaní

Hovězí po burgundsku

295 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
červená vína
Zbytkový cukr
1,70 g/l
Kyseliny
6,60 g/l
Alkohol
12,50 % obj.
Bezcukerný extrakt
21,80 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pochází ze staré vinice z viniční trati Pod Reistnou. Byly sklizeny až jako jedny z posledních v ročníku 2017. Vinifikaci předcházelo studené nakvášení a poté bylo víno 1 rok v sudech a tancích, aby nabylo na harmoničnosti.

Slovo technologa

Krásná šťavnatá Frankovka, ve které dominují višně spolu se svařákovým kořením. Svou krásu bude postupně ukazovat zráním v láhvi.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína & destiláty Ušlechtilý destilát je produkován díky rektifikační koloně v mimořádné kvalitě a čistotě. Základem pro něj jsou jednotlivé partie přívlastkových vín včetně kvasničních sedimentů a matolin. Díky ředění na 40 % obj. alkoholu lze rozpoznat a vychutnat nepřeberné množství jemných tónů.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky