lahev_chardonnay_2019_kremova_etiketa_alk_12_5

Chardonnay

2019 / pozdní sběr, suché

Trať Hintertály

Senzorika

Světle zlatožlutá barva, vůně přezrálého žlutého melounu a broskve. V chuti se objevují náznaky citrusů s vanilkovým podtónem. Dochuť je středně dlouhá s dominantní kyselinou, která je typická pro viniční trať Hintertály.

Doporučená archivace

1 – 5 let

Párovaní

Losos na citronovém tymiánu s bramborovým pyré

315 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
1,00 g/l
Kyseliny
7,40 g/l
Alkohol
12,30 % obj.
Bezcukerný extrakt
18,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý.
Vhodné pro vegany.

Technologie

Hrozny pocházejí z nejstarší části vinice na Hintertálech. Jejich optimální zralost dovolila 12 hodin macerace v lisu a následné šetrné lisování malými tlaky. Mošt kvasil a zrál částečně v sudech typu barrique, přičemž byla použita technika bâtonnage. Po 8 měsících bylo poprvé lehce sířeno, vyškoleno a lahvováno pod přírodní celokorek.

Slovo technologa

Robustní a osobité víno ze staré vinice na Hintertálech. Dlouhý kontakt s kaly a zrání ve francouzském sudu typu barrique dělá z tohoto vína komplexního společníka pro výjimečné chvíle.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk. K objednávce přidáte v košíku.

Řady vín

miniOBELISK

Základní řada Přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada Představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Šumivá vína Z Vinařství Obelisk jsou produkována pouze tradiční „Champagne“ metodou, tedy kvašením v lahvi. Lisováním celých, ručně sbíraných hroznů, je dosaženo optimální čistoty moštu i následného primárního vína. Po nalahvování a zrání na kalech proběhne degorzáž, po které jsou již šumivá vína připravena zpříjemnit vám váš výjimečný den.

Degustační balíčky

Vstupenky a dárky