Ryzlink vlašský

pozdní sběr

2018

Trať Hintertály

Senzorika

Citronově žlutá barva s nazelenalými odlesky. Víno středně intenzivní květinově-bylinkové vůně připomínající čerstvé seno. Chuť je středně plná odrůdově typická doplněná pikantní kyselinou, tóny slaného karamelu a rozinek. Perzistence je velmi dlouhá, bohatá a vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Grilovaný losos na polníčkovém salátu

264 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
0,80 g/l
Kyseliny
5,30 g/l
Alkohol
13,00 %
Bezcukerný extrakt
20,30 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Ryzlink vlašský byl sklizen ze staré vinice na viniční trati Hintertály. Po 24 h maceraci proběhlo šetrné lisování a tato šarže zrála 100 % v nerezovém tanku, aby vynikl švěží charakter vína.

Slovo technologa

Svěží hintertálský vlašák, který svým charakterem skvěle doplní každé jídlo nebo příjemný večer s přáteli. Jeho slaně-rozinková chuť vybízí k dalšímu napití.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.