Pálava

výběr z hroznů

2018

Trať Hintertály

Senzorika

Víno zlatožluté barvy se zlatavým viskózním okrajem. Vůně ohromí intenzivní tramínovo-muškátovou linkou doprovázenou kompotovanými mandarinkami a exotickým ovocem. Intenzivní chuť zaujme skvělým poměrem cukr-kyselina a nádhernou stavbou. Dlouhá dochuť pak nabídne směs kompotovaného ovoce a dlouhotrvající kyseliny vybízející k dalšímu napití.

Doporučená archivace

1–5 let

Párování

Kuře na másle a citronovém pepři s rýží

350 Kč

Charakteristika

Obsah láhve
0,75 l
Barva
bílá vína
Zbytkový cukr
6,00 g/l
Kyseliny
5,70 g/l
Alkohol
13,50 %
Bezcukerný extrakt
20,40 g/l

Obsahuje oxid siřičitý

Technologie

Hrozny, ze kterých pochází toto víno se urodili v mladé vinici na viniční trati Hintertály. Byly sbírány ve více dnech, aby následná kupáž přinesla nejlepší poměr ovocitosti, cukru a kyselin. Po krátké maceraci a šetrném lisování bylo zakvašeno vlastní kulturou kvasinek. Po několikaměsíčním zrání na jemných kalech bylo doškoleno a lahvováno.

Slovo technologa

Jedno z nepřehlédnutelných vín našeho vinařství, tentokrát v suché variantě. Krásná ukázka toho, že Pálava je na Hintertálech opravdu doma.

Dárkové balení

Využijte naše exkluzivní dárková balení pro 2 nebo 6 lahví s originální pohlednicí Vinařství Obelisk.

Řady vín

Základní řada přináší svěží a ovocitá vína, která jasně odrážejí odrůdu révy i polohu vinice. Jejich společným jmenovatelem jsou vyzrávání v nerezových tancích a šroubové uzávěry lahví.

Střední řada představuje vína, která již částečně zrají v sudech. Vyznačují se svojí robustností a osobitostí, čímž jednoznačně odrážejí charakter odrůdy a místo vzniku – terroir.

Nejvyšší řada vín z produkce Vinařství Obelisk vzniká pouze v určitých výjimečnějších ročnících. Vína této řady zrají výhradně v sudech, případně v keramických amforách typu kvevri z hlíny zpod vinařství.